Το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Κ20 της Super League!

Το πρωτάθλημα της Super League ξεκίνησε με την κλήρωση του νέου πρωταθλήματος, τη Δευτέρα (18/7) το απόγευμα. Την 6η αγωνιστική Ολυμπιακός-ΑΕΚ, την 8η Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ και τη 10η Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός τα πρώτα ντέρμπι.

Μπορεί η σεζόν για τους μεγάλους της Super League να αρχίζει στις 20-21 Αυγούστου και να ολοκληρώνεται στις 30 Απριλίου, αλλά παραδοσιακά το πρωτάθλημα Νέων Κ20 ξεκινά  μια εβδομάδα αργότερα, από την 2η αγωνιστική δηλαδή το Σαββατοκύριακο 27-28 Αυγούστου και από εκεί και μετά, οι Νέοι ακολουθούν κανονικά το πρόγραμμα των αντρών.

Η αναβληθείσα 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20, θα προγραμματιστεί από τη Super League, να διεξαχθεί σε χρόνο που το πρωτάθλημα των ανδρών θα διακοπεί (λόγω Εθνικής κλπ)

Δείτε παρακάτω το πρόγραμμα, στο οποίο (όπως αναμενόταν) δεν υπήρξε ντέρμπι τις πρώτες αγωνιστικές και το πρώτο μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στους τέσσερις μεγάλους είναι την 6η αγωνιστική με το Ολυμπιακός-ΑΕΚ. Μπορείτε να εκτυπώσετε το πρόγραμμα κάνοντας κλικ ΕΔΩ.

Πριν την κλήρωση είχαμε παράδοση-παραλαβή με τον Γιώργο Μποροβήλο να δίνει την σκυτάλη στον νέο πρόεδρο της Σούπερ Λίγκας Γιώργο Στράτο.

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΖΟΝ 2016-17

1η Αγωνιστική (Αναβάλλεται)
Κέρκυρα – Ατρόμητος 
Ηρακλής – Ξάνθη 
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 
Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 
Λάρισα – Βέροια 
ΑΕΚ – Παναιτωλικός 
Πλατανιάς – Παναθηναϊκός 
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα

2η Αγωνιστική (27-28 Αυγούστου 2016)
Παναθηναϊκός-Κέρκυρα
Πλατανιάς-ΑΕΛ
Βέροια-Ηρακλής
Ξάνθη-Ολυμπιακός
Ατρόμητος-Λεβαδειακός
Αστέρας-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Πας Γιάννινα
Παναιτωλικός-Πανιώνιος

3η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Ηρακλής
Κέρκυρα-Πλατανιάς
Ολυμπιακός-Βέροια
Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός
ΑΕΚ-Ξάνθη
ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Αστέρας

4η Αγωνιστική
Κέρκυρα-ΑΕΛ
Ηρακλής-Ολυμπιακός
Πλατανιάς-Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα
Βέροια-ΑΕΚ
Ξάνθη-Πανιώνιος
Ατρόμητος-Παναιτωλικός
Αστέρας-ΠΑΟΚ

5η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Ολυμπιακός
Λεβαδειακός-Κέρκυρα
ΑΕΚ-Ηρακλής
ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Ξάνθη
Πανιώνιος-Βέροια
Ατρόμητος-Αστέρας

6η Αγωνιστική
Ολυμπιακός-ΑΕΚ
Βέροια-ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός-Αστέρας
Λεβαδειακός-ΑΕΛ
Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα
Ηρακλής-Πανιώνιος
Πλατανιάς-Παναιτωλικός
Ξάνθη-Ατρόμητος

7η Αγωνιστική
ΑΕΛ-ΑΕΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός
Πανιώνιος-Ολυμπιακός
Παναιτωλικός-Κέρκυρα
ΠΑΟΚ-Ηρακλής
Αστέρας-Πλατανιάς
Ατρόμητος-Βέροια
Παναθηναϊκός-Ξάνθη

8η Αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΛ
ΑΕΚ-Πανιώνιος
Λεβαδειακός-Παναιτωλικός
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
Κέρκυρα-Αστέρας
Ηρακλής-Ατρόμητος
Πλατανιάς-Ξάνθη
Βέροια-Παναθηναϊκός

9η Αγωνιστική
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
ΑΕΛ-Πανιώνιος
Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας-Λεβαδειακός
Ατρόμητος-Ολυμπιακός
Ξάνθη-Κέρκυρα
Παναθηναϊκός-Ηρακλής
Βέροια-Πλατανιάς

10η Αγωνιστική
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-ΑΕΛ
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Κέρκυρα-Βέροια
Ηρακλής-Πλατανιάς

11η Αγωνιστική
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
ΑΕΛ-ΠΑΟΚ
Αστέρας-Παναιτωλικός
Ατρόμητος-Πανιώνιος
Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα
Βέροια-Λεβαδειακός
Πλατανιάς-Ολυμπιακός
Ηρακλής-Κέρκυρα

12η Αγωνιστική
Αστέρας-ΑΕΛ
ΠΑΟΚ-Ατρόμητος
Παναιτωλικός-Ξάνθη
Πανιώνιος-Παναθηναϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα-Βέροια
ΑΕΚ-Πλατανιάς
Λεβαδειακός-Ηρακλής
Ολυμπιακός-Κέρκυρα

13η Αγωνιστική
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
ΑΕΛ-Ατρόμητος
Ξάνθη-Αστέρας
Βέροια-Παναιτωλικός
Πλατανιάς-Πανιώνιος
Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα
Κέρκυρα-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός

14η Αγωνιστική
Ξάνθη-ΑΕΛ
Ατρόμητος-Παναθηναϊκός
Αστέρας-Βέροια
ΠΑΟΚ-Πλατανιάς
Παναιτωλικός-Ηρακλής
Πανιώνιος-Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Λεβαδειακός

15η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Παναθηναϊκός
Βέροια-Ξάνθη
Πλατανιάς-Ατρόμητος
Ηρακλής-Αστέρας
Κέρκυρα-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
Λεβαδειακός-Πανιώνιος
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

Σχόλια