Κ20: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΕΛ 3-2

Ματσάρα στην Τρίπολη / 5 γκολ, ανατροπή στο σκορ και αποβολή στο 38’/ Χατ-τρικ ο Νάτσης

Σ’ ένα όμορφο ματς με …αγγλικό σκορ, η ομάδα Νέων Κ20 του Αστέρα, πήρε τη νίκη με 3-2 κόντρα στην αντίστοιχη της ΑΕΛ, στο παιχνίδι που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο του Αστέρα, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Με πρωταγωνιστή τον Χάρη Νάτση, (φωτο) ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, σκοράροντας …με κάθε τρόπο, ο Αστέρας πήρε τη νίκη κόντρα στη Λάρισα.

Οι Θεσσαλοί μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν στο 32’ να προηγούνται με 0-2, με τον Αστέρα στο 38’ να μένει με παίκτη λιγότερο. Ωστόσο οι Αρκάδες με ένα γκολ πριν τη λήξη του ημιχρόνου μείωσαν το σκορ και με άλλα δύο στην επανάληψη κατάφεραν και πήραν το τρίποντο.

Χάρη στα γκολ των Κεϊτά και Ναλμπάντη στο 13′ και 32′ αντίστοιχα η Λάρισα προηγήθηκε με 0-2. Η ΑΕΛ απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα στη συνέχεια (38’) μιας και ο Αστέρας έμεινε και με δέκα παίκτες, εξαιτίας αποβολής του Κοντογιαννόπουλου, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι ποδοσφαιριστές του Αστέρα ωστόσο είχαν τα ψυχικά αποθέματα και επέστρεψαν στον αγώνα, αρχικά μειώνοντας το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νάτση και στην επανάληψη ισοφάρισαν στο 66’ με απευθείας θαυμάσια εκτέλεση φάουλ , από μεγάλη απόσταση, πάλι του Νάτση.

Στο 87’ ο Νάτσης ήταν αυτός που χάρισε με κεφαλιά τη νίκη  στην ομάδα του κάνοντας χατ-τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιφτσής, Τσέκος (46′ Assen), Παπαγγελής, Ζήσης, Μακροστέργιος, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος (80′ Μπινιώρης), Αντζουλάς, Συρεγγέλας, Νάτσης (90′ Κουρτέσης), Μπαστιάνος.

ΛΑΡΙΣΑ (Μίλτος Ζιάκκας): Κουτογλίδης, Ναλμπάντης, Παπαδόπουλος, Κυρίτσης, Αναγνώστης, Μακρής (80′ Χατζής), Γεωργακόπουλος, Χοτζάλι, Καραλούλης, Κεϊτά, Νούσιος.