Κ20: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ 3-1

Στη 2η θέση ο Ατρόμητος, έκανε το 4 στα 5 με Βέροια, στην …πρεμιέρα των Παρθενίου-Κοντοβράκη

Την 4η νίκη της σε πέντε αναμετρήσεις πέτυχε η ομάδα  Κ20 του Ατρόμητου, καθώς το μεσημέρι του Σαββάτου επικράτησε  με 3-1 της αντίστοιχης της Βέροιας, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ρουφ, για την  7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Το 1-0 έγινε στη τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου από τον Τσατσόπουλο. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με την έναρξη της επανάληψης με ένα εκπληκτικό γκολ του Δώρη, με σουτ από 30 μέτρα.

Οι παίκτες του Κώστα Παρθενίου, που έκανε επίσημη πρεμιέρα στον πάγκο με συνεργάτη τον Πέτρο Κοντοβράκη, έκαναν το 2-1 στο 73΄με σουτ του Παυλή (δοκάρι και μέσα), ενώ στο 89’ ο Φαρία με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 κι ενώ είχε προηγηθεί σουτ του Λαζαρίδη στο οριζόντιο δοκάρι.

Τον αγώνα παρακολούθησε ο προπονητής της Εθνικής Ελπίδων Αντώνης Νικοπολίδης καθώς και ο προπονητής του Ατρόμητου Γιώργος Κορακάκης, μαζί με τον Τεχνικό διευθυντή Υποδομών Τόλη Αποστόλου και τον γυμναστή της επαγγελματικής ομάδας Σωτήρη Ρούσση.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Παπαδογιωργάκης, Στρούγγης, Παυλής, Νταβιώτης, Λαζαρίδης, Δαλκαφούκης, Κάιο, Τσατσόπουλος. Έπαιξαν ως αλλαγή και οι Ρομάριο, Φαρία, Παναγιωτόπουλος.

ΒΕΡΟΙΑ: Μπλατσιώτης, Πατσιαβούρας, Τσουλχάι(70΄Τσελέπης), Ράδης, Αποστολίδης, Πέλκας, Δώρης(80΄Νίκας), Τσιούχας, Καραγιαννης(80’ Βασσάρας), Ιακωβίδης, Τσιότρας.