ΠΑΙΔΕΣ : Ακ. Καραταίδη – Παναθηναϊκός 2-5 (VIDEO – Photos)

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος, παρακολουθήσαμε το Σάββατο το πρωί 15/10 μεταξύ των παίδων των ομάδων της Ακαδημίας Καραταίδη και του Παναθηναϊκού στο γήπεδο στα Νεόκτιστα Ασπροπύργου, που χρησιμοποιεί ως έδρα η Ακ. Καραταίδη.

Ο αγώνας έγινε στα πλαίσια του AFC – Θουκυδίδειο 2011-2012 για τον Β’ όμιλο της Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (Super Cup) των Παίδων. Παρόντες προπονητές στην ακαδημία Καραταίδη οι παλαίμαχοι ποδοσφαιριστές Σαββίδης και Μαυρογενίδης. Προπονητής στην ομάδα των ’98 του Παναθηναϊκού ο Σπύρος Μαραγκός.Η διάρκεια του παιχνιδιού ήταν δύο ημίχρονα των 35’.

Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού Σωτήρης Πίσπας μετέτρεψε την αναμέτρηση σε παράσταση για ένα ρόλο, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ για τους πράσινους.

Ανώτερη γενικά η ομάδα παίδων ‘98 του Παναθηναϊκού, βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ που πέτυχε ο επιθετικός της Ακαδ. Καραταίδη, Σοφρώνης Κεσίδης στο 11’.

Στο 25’ και στο 31’ ο Πίσπας με τα δύο πρώτα του γκολ ανέτρεψε το σκορ κάνοντας το 1-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με το που άρχισε η επανάληψη ο Πίσπας σκόραρε ξανά(36’). Η ομάδα της Ακαδ. Καραταίδη μείωσε στο 45’ σε 2-3 πάλι με τον Σωφρόνη Κεσίδη. Στο 65’ οι πράσινοι σημείωσαν το 2-4 με τον Άρη Βραχάλη και ο «γνωστός ύποπτος» Σωτήρης Πίσπας διαμόρφωσε το τελικό 2-5 στο 70’.

Τις επόμενες ώρες θα ανέβει βίντεο με φάσεις από την αναμέτρηση και τα γκολ του αγώνα…

Δείτε παρακάτω φωτογραφικό υλικό, με στιγμές του αγώνα, που αποθανάτισε ο φωτογραφικός φακός του football-academies.gr