Ισόπαλη 2-2 η Εθνική Παίδων με την Κ-17 του Παναθηναϊκού [PHOTOS]

Η Εθνική Παίδων Κ-17 (γεννηθέντες το 1996), αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την ομάδα Κ-17 του Παναθηναϊκού σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά.

Σε ένα καλό παιχνίδι οι έφηβοι του Παναθηναϊκού ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος όπου προηγήθηκαν με 2-0 με γκολ που σημείωσε ο Μεράι στο 29’ με κεφαλιά, μετά από εκπληκτική μεταβίβαση από δεξιά του Στρατήγη και ο Στάικος στο 38’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το πέναλτι δόθηκε σε ανατροπή του Ζαφειράκη στην περιοχή.

Η Εθνική Παίδων Κ-17 ισορρόπησε το παιχνίδι στην επανάληψη και κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 53’, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πόζογλου, ενώ στο 65’ ο Τσολακίδης διαμόρφωσε με πλασέ, μετά από ασίστ του Πόζογλου, το τελικό 2-2.

ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ Κ-17 (Ζελενίτσας): Ηλιάδης, Πολύδωρος, Τούφας, Γιαλαμίδης, Βατουσιάδης, Βελισσάρης, Φασίδης, Μεταλλίδης, Ιγνατίδης, Ορφανίδης, Τσιώλης.
Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Θεοδωράκης, Ζωγράφος, Παπασπύρος, Κουτσοποδιώτης, Σιδηρόπουλος, Τσολακίδης, Ρογγότης, Γιαννόπουλος, Καζβιρόπουλος, Πόζογλου, Κατσούμπας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ-17 (Φρατζέσκος): Κότσαρης, Στρατήγης, Σερβιλάκης, Τζανουλίνος, Αρναούτογλου, Στάικος, Αγγελλόπουλος Γ., Αγγελλόπουλος Β., Μεράι, Νιούμαν, Ζαφειράκης.
Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Τριανταφυλλόπουλος, Χρυσικός, Τουρούκης, Ρούμπος, Παπανικολάου, Αθανασόπουλος, Σίμος, Ηλιάδης.