Κ17: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-2 [PHOTOS+VIDEO]

Έβγαλαν ψυχή και το γύρισαν οι έφηβοι του Ατρόμητου και έκαναν την πρώτη τους νίκη

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Ατρόμητου, καθώς επικράτησε με 3-2 της αντίστοιχης του Πανιώνιου, στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι, στο γήπεδο του Ηφαίστου, για την 5η αγωνιστική του 1ου γύρου, του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Η ομάδα του Βασίλη Καλτσή, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη, καθώς  στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ρυθμό πήρε το προβάδισμα, ο Πανιώνιος ισοφάρισε, αλλά τελικά οι Περιστεριώτες έβαλαν και τρίτο γκολ κατακτώντας έτσι την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε πολύ καλά στο ματς και μόλις στο 3’ προηγήθηκε από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κορακιανίτη. Οι κυανέρυθροι είχαν την υπεροχή στο πρώτο μέρος, έχασαν ευκαιρίες, με σημαντικότερη αυτή του Τσερεγκώφ στο 44’. Το 0-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά στο ματς και με δυο γρήγορα γκολ πήρε κεφάλι στο σκορ. Στο 48’ ο Βιταλιώτης με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Νιτσάκη, ισοφάρισε σε 1-1 και στο 52’ ο Διακογεωργίου μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1.

Ωστόσο το ματς πήρε πάλι «φωτιά» στο 61’ όταν ο νεοεισελθών  Καλαμάρης ισοφάρισε σε 2-2 για τον Πανιώνιο.

Την οριστική λύση για τον Ατρόμητο, έδωσε ο Βαγγέλης στο 77′, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-2 μετά από ωραία συνεργασία.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κοσκινάς, Πατσίκας, Σκουτέρης, Βαγγέλης, Νιτσάκης, Αυγουστάτος, Διακογεωργίου, Μουρελάτος, Στόιλας, Βιταλιώτης, Χοχλαστός. Έπαιξαν και οι Σάσσαλος, Μαράνος, Σαββίδης, Λέτσι, Ζούνης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Τζίνας, Καμπουρούδης, Μίκο, Ιωαννίδης, Κορακιανίτης, Αντζέλι, Τσερεγκώφ,Πάτσης, Μαχαίρας, Γρίβας, Γρηγορόπουλος. Έπαιξαν και οι: Δαυίδης, Καλαμάρης, Ζώτος, Καμαριάρης.