Κ15: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-2

Με νίκη μέσα στο Κορωπί, ξεκίνησαν οι Παίδες του Ολυμπιακού

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο Πρωτάθλημα Super League Κ-15 οι Παίδες του Ολυμπιακού.

Η ομάδα του Νίκου Τοπολιάτη επικράτησε με 1-2 του Παναθηναϊκού στο Κορωπί παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και χάνοντας ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Οι “ερυθρόλευκοι” προηγήθηκαν στο 22΄ με κεφαλιά του Σουρλή έπειτα από ασίστ του Τσάβου. Το 0-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 48’, ο Τιμολέων εντός περιοχής με πλασέ μετά από κόρνερ του Μούκα σημείωσε το 0-2, για τον Ολυμπιακό.

Ο Παναθηναϊκός μείωσε στο  67’ με πέναλτι (χέρι του Τιμολέων) του Τουρκοχωρίτη.

Ο τεχνικός του Ολυμπιακού Νίκος Τοπολιάτης τόνισε μετά από τον αγώνα: «Μπράβο στα παιδιά για τη νίκη και την εμφάνιση. Θα μπορούσαμε να παίξουμε και καλύτερα αφού όταν είσαι στον Ολυμπιακό έχεις πάντα μεγάλες απαιτήσεις. Ήταν μια δίκαιη νίκη σε μια δύσκολη έδρα μ’ έναν καλό αντίπαλο αλλά είναι μόνο η αρχή. Ο δρόμος είναι μακρύς και συνεχίζουμε να δουλεύουμε για να πετύχουμε τον στόχο μας».

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χατζηγιαννάκης, Σαλάτας, Μητρόπουλος, Νούσης, Σιατούνης, Δημοσθενιάδης, Σακελαρόπουλος, Τουρκοχωρίτης, Νιάρχος, Λαζαρίδης, Φοίνικης. Αγωνίστηκαν και οι Βόσος, Σιάφακας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ηλιάδης, Τσάβος, Νικόλης (69’ Παπαγεωργίου), Ασλανίδης, Τιμολέων, Γούλας, Τόλιος (46’ Καρακώστας), Μούκα, Παπαδόπουλος (60’ Αρσενίδης-82’ Τζανετής), Σουρλής (77’ Ντότης), Κεραμίδας.