ΑΕΚ (Κ14) – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κ15) 2-1 [VIDEO]

Την καλύτερή της περίοδο διανύει η ομάδα Κ14 της ΑΕΚ τη φετινή σεζόν που συνέχισε τα καλά αποτελέσματα το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2016 νικώντας εντός έδρας και τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΑΘ.(Κ15) με σκορ 2-1

Στον αγώνα δεν αγωνίστηκαν οι Γεωργιόπουλος και Τσερικλός που ενίσχυσαν την ομάδα Κ15 της ΑΕΚ την Κυριακή, στην αναμέτρησή της εναντίον του Παναθηναικού Κ15 για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ.

Το συγκρότημα του Άγγελου Χατζόπουλου άνοιξε το σκορ με ένα ωραίο τέρμα του Παππά στο 24′ ενώ ο Ατρόμητος στο τέλος του Α΄ ημιχρόνου κέρδισε πέναλτι που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ, Θεοχάρης.

Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος ισοφάρισε σε 1-1 αλλά η ΑΕΚ πίεσε για να ξαναπάρει κεφάλι σκορ στο τέλος του αγώνα με πέναλτι που κέρδισε ο Μαχαιράς και εκτέλεσε ψύχραιμα και εύστοχα ο Κορομηλάς.

ΑΕΚ: Θεοχάρης,Γενηδουνιάς, Βουτσινάς, Γεωργόπουλος, Κλάιφερτ, Αντωνόπουλος, Παππάς, Καρβουνιάρης, Κάτσικας, Σταμούλης, Κουρέας. Αγωνίστηκαν και οι Κορομηλάς, Μαχαιράς, Παπάζογλου, Πανταζέλος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Αναμένεται