Οι αγώνες της Β’ φάσης των Περιφερειακών Ομάδων Παίδων και Νέων – Η 1η αγωνιστική στις 10/4

Την Τετάρτη 10 Απριλίου 2013 θα ξεκινήσουν οι αγώνες της Β’ φάσης των Περιφερειακών Ομάδων Παίδων και Νέων για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων περιόδου 2012-2013.

Θα διεξαχθούν τρείς αγωνιστικές (2 αγώνες και ένα ρεπό), από τις οποίες θα προκύψει η πρωταθλήτρια περιφέρεια Νήσων, Βορείου, Κεντρικής και Νότιας Ελλάδας.

Μετά το τέλος των αγώνων της Β’ φάσης, θα συγκροτηθούν οι τέσσερις (4) ομάδες Ζωνών. Η Μικτή ομάδα της Βόρειας Ζώνης, η Μικτή ομάδα της Κεντρικής Ζώνης, η Μικτή ομάδα της Νότιας Ζώνης και η Μικτή ομάδα της Ζώνης Νήσων. Υπεύθυνος για τη συγκρότηση της ομάδας της κάθε Ζώνης, είναι ο προπονητής που κέρδισε την πρώτη (1η) θέση στο τουρνουά της Β’ φάσης, σε συνεργασία με τους υπόλοιπους Περιφερειακούς προπονητές της Ζώνης.

Αναλυτικά οι αγωνιστικές των Περιφερειών στη Β’ Φάση:

1η αγωνιστική – 10 Απριλίου 2013

2η Περιφέρεια (ΕΠΣ Μακεδονίας, ΕΠΣ Κιλκίς, ΕΠΣ Πέλλας, ΕΠΣ Σερρών, ΕΠΣ Χαλκιδικής) – 1η Περιφέρεια (ΕΠΣ Δράμας, ΕΠΣ Έβρου, ΕΠΣ Θράκης, ΕΠΣ Καβάλας, ΕΠΣ Ξάνθης) στο γήπεδο Ενωσιακό Καβάλας.

4η Περιφέρεια (ΕΠΣ Θεσσαλίας, Καρδίτσας, Λάρισας, Πιερίας, Τρικάλων) – 5η Περιφέρεια (ΕΠΣ ’ρτας, Ηπείρου, Θεσπρωτίας, Κέρκυρας, Πρέβεζας/Λευκάδας) στο Ενωσιακό γήπεδο Πιερίας (Ν. Εφέσου)

7η Περιφέρεια (ΕΠΣ Αθηνών, Αν. Αττικής, Δυτ. Αττικής, Εύβοιας, Πειραιά) – 8η Περιφέρεια (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, Αχαϊας, Ζακύνθου, Ηλείας, Κεφαλληνίας/Ιθάκης) στο γήπεδο Συνοικισμού Κορίνθου

Ο αγώνας των Παίδων θα ξεκινήσει στις 14.00 και των Νέων στις 16.00.

2η αγωνιστική – 17 Απριλίου 2013

2η Περιφέρεια (ΕΠΣ Μακεδονίας, ΕΠΣ Κιλκίς, ΕΠΣ Πέλλας, ΕΠΣ Σερρών, ΕΠΣ Χαλκιδικής) – 3η Περιφέρεια (ΕΠΣ Γρεβενών, Ημαθίας, Καστοριάς, Κοζάνης, Φλώρινας) στο γήπεδο της ΕΠΣ Μακεδονίας (Μίκρα)

5η Περιφέρεια (ΕΠΣ Άρτας, Ηπείρου, Θεσπρωτίας, Κέρκυρας, Πρέβεζας/Λευκάδας) – 6η Περιφέρεια (ΕΠΣ Βοιωτίας, Ευρυτανίας, Φθιώτιδας, Φωκίδας) στο γήπεδο ΕΠΣ ’ρτας

8η Περιφέρεια (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, Αχαϊας, Ζακύνθου, Ηλείας, Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – 9η Περιφέρεια (ΕΠΣ Αργολίδας, Αρκαδίας, Κορινθίας, Λακωνίας, Μεσσηνίας) στο γήπεδο Συνοικισμού Κορίνθου

10η Περιφέρεια (ΕΠΣ Δωδεκανήσου, Κυκλάδων, Λέσβου, Σάμου, Χίου) – 11η Περιφέρεια (ΕΠΣ Ηρακλείου, Λασιθίου, Ρεθύμνης, Χανίων) στο γήπεδο των Αθλητικών εγκαταστάσεων της ΕΠΟ στον ’γιο Κοσμά

Ο αγώνας των Παίδων θα ξεκινήσει στις 14.00 και των Νέων στις 16.00.

3η αγωνιστική – 24 Απριλίου 2013

1η Περιφέρεια (ΕΠΣ Δράμας, ΕΠΣ Έβρου, ΕΠΣ Θράκης, ΕΠΣ Καβάλας, ΕΠΣ Ξάνθης) – 3η Περιφέρεια (ΕΠΣ Γρεβενών, Ημαθίας, Καστοριάς, Κοζάνης, Φλώρινας) στο γήπεδο της ΕΠΣ Ημαθίας (Παλατιτσίων)

4η Περιφέρεια (ΕΠΣ Θεσσαλίας, Καρδίτσας, Λάρισας, Πιερίας, Τρικάλων) – 6η Περιφέρεια (ΕΠΣ Βοιωτίας, Ευρυτανίας, Φθιώτιδας, Φωκίδας) στο γήπεδο Συν. Αγίου Δημητρίου (Δ.Δ. Καρδίτσας)

7η Περιφέρεια (ΕΠΣ Αθηνών, Αν. Αττικής, Δυτ. Αττικής, Εύβοιας, Πειραιά) – 9η Περιφέρεια (ΕΠΣ Αργολίδας, Αρκαδίας, Κορινθίας, Λακωνίας, Μεσσηνίας) στο γήπεδο «Αν. Κάνιστρας» Πετρωτού Αχαΐας

Ο αγώνας των Παίδων θα ξεκινήσει στις 14.00 και των Νέων στις 16.00.

Σχόλια