ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ: Μικτή ΕΠΣ Αθηνών – Μικτή ΕΠΣ Ευβοίας 1-0 [PHOTOS]

Την πρώτη της νίκη πήρε η Μικτή ομάδα των Προπαίδων της ΕΠΣ Αθηνών, επικρατώντας με 1-0 επί της αντίστοιχης της ΕΠΣ Ευβοίας, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, της 7ης Περιφέρειας.

Η μικτή Αθηνών μπήκε πολύ καλύτερα στο παιχνίδι, ξεδιπλώνοντας τις αρετές που αναμφισβήτητα έχουν τα ταλέντα που την απαρτίζουν. Η Αθήνα μονοπωλούσε το ματς και κατάφερε μόλις στο 12’ να σημειώσει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με σουτ του Μάριου Χρυσικού, μέσα από την περιοχή.

Η Εύβοια μετά το τέρμα που δέχθηκε, άρχισε σταδιακά να ανεβάζει την απόδοσή της και κατάφερε στην επανάληψη να ισορροπήσει κατά διαστήματα το παιχνίδι, βγαίνοντας με αξιώσεις στην επίθεση. Αρκετά τα ταλέντα και της νησιώτικης ομάδας, που ηλικιακά υπολειπόταν κατά τι της Αθήνας, λόγω ότι στην σύνθεσή της είχε και τρεις παίκτες γεννημένους το 2002.

Ωστόσο από την αρχή ως το τέλος της αναμέτρησης η Αθήνα έδειξε ότι έχει ένα καλοδουλεμένο ομοιογενές σύνολο, με παίκτες που διαθέτουν πολύ καλά τακτικά και τεχνικά στοιχεία και δίκαια πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, αποδίδοντας αξιόλογο ποδόσφαιρο.

ΜΙΚΤΗ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ: Τσόγκας, Χαλιμούρδας, Πολίτης, Αρβανίτης, Γλυνός, Ξενοπανάγος, Γκούμας, Τσέλιος, Χρυσικός, Ξένος, Δραμιτινός. Αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και οι: Ξανάλατος, Βαλμάς, Αυγέρης, Μάρκου, Ανδριόπουλος, Φίλος, Δεμίρης.

ΜΙΚΤΗ ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Τζουβάρας, Βοζίκης, Γκριτζαλής, Παλογος, Καρράς, Μπακρής, Τσάλας, Μωραΐτης, Ευσταθίου, Στούπας, Τσίγκας. Αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και οι: Λεοντής, Τσάλας, Τζανος, Καλέτσης, Καράμπελας, Θάνος.