herşeyi bilen kadın iki kişilik oyunlar film izle indirmeden film izle miniclip oyun kanal d oyunları friv
Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Διοργανώσεις - Τουρνουά ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ15 - Κ17 - Κ20

Το Πρόγραμμα των πρωταθλημάτων Κ15, Κ17 και Κ20 της Super League (28 Φεβ - 1 Μαρ 2015)

PDFΕκτύπωσηE-mail

Επιμέλεια football-academies Πέμπτη, 26 Φεβρουάριος 2015

Περισσότερα...

Ανακοινώθηκε από τη Super League το πρόγραμμα για τα πρωταθλήματα Κ15, Κ17 και Κ20, με τις ημερομηνίες, τις ώρες και τα γήπεδα διεξαγωγής των αγώνων.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 28 Φεβρουαρίου - 1 Μαρτίου 2015.

Αναλυτικά:

ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ!

Επιμέλεια football-academies Τρίτη, 24 Φεβρουάριος 2015

Μόνο περήφανοι για την ομάδα τους, τον Ολυμπιακό, και την σπουδαία πορεία έως τους "16" του Youth League μπορεί να είναι οι Νέοι του Ολυμπιακού. Επιστρέφουν την Τρίτη το απόγευμα. Στην 3η θέση του πίνακα των σκόρερ ο Βέργος.  Ο Κολίνα είδε Ολυμπιακό!

Σίγουρα η ήττα στα πέναλτι από την Σαχτάρ τους πείραξε αλλά συνεχίζουν πλέον με ψηλά το κεφάλι και με στόχο το Πρωτάθλημα.

Δυο "παλιοί" της ομάδας, ο Κώστας Γαρεφαλάκης και ο Μιχάλης Ηλιάδης, που ήταν βασικοί στο ματς με τους Ουκρανούς,  έστειλαν τα δικά τους μηνύματα μέσω του facebook δηλώνοντας περηφάνια για τον Ολυμπιακό!

Κ20: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-5

Επιμέλεια football-academies Δευτέρα, 23 Φεβρουάριος 2015

Με μεγάλη άνεση ο Ατρόμητος Κ20 πέρασε από το Ηράκλειο νικώντας τον Εργοτέλη με 5-1 για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας.

Οι Περιστεριώτες κυριάρχησαν ολοκληρωτικά  πέρυχαν πέντε γκολ, είχαν δύο δοκάρια και πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Ο Μπαστακός άνοιξε το σκορ στο 10’ και ο Λημνιός στο 30’ έκανε το 1-2 αφού ενδιάμεσα είχαν ισοφαρίσει οι γηπεδούχοι. Το ημίχρονο έκλεισε με το γκολ του Τσατσόπουλου στο 44’.

Στην επανάληψη ο Τσατσόπουλος (57’) και ο Λημνιός (70’) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Αποκλείστηκαν στα πέναλτι από τη Σαχτάρ, οι Νέοι του Ολυμπιακού - Αντίο με ψηλά το κεφάλι...

Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού ηττήθηκε με 5-4 στα πέναλτι (1-1) από την Σαχτάρ στο Κίεβο και δεν συνεχίζει στους "8" του UEFA Youth League.

Στην παγωμένη πρωτεύουσα της Ουκρανίας, το Κίεβο, ολοκληρώθηκε το φετινό ταξίδι της ομάδας Νέων του Ολυμπιακού στο UEFA Youth League. Οι «ερυθρόλευκοι» μετά από επτά παιχνίδια αποχαιρέτησαν τη διοργάνωση χωρίς να πάρουν το εισιτήριο για τους «8» στον αγώνα της Καθαράς Δευτέρας με την Σαχτάρ Ντόνετσκ. Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος σ’ όλη την διάρκεια του αγώνα με τους Ουκρανούς για την φάση των «16» που διεξήχθη στο στάδιο "Μπανίκοβ" όμως αδικήθηκε από τον διαιτητή (Antris Treimanis) και δεν προκρίθηκε.

Οι Πειραιώτες άνοιξαν μόλις στο 11’ το σκορ όταν μετά από κάθετη πάσα του Γιάννη Λάτσι ο αρχηγός Νίκος Βέργος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! Οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν πολύ τους Ουκρανούς και στο 18’ πάλι από καλή θέση χάνει άλλη μια ευκαιρία για να πετύχει γκολ αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

Κ17: ΚΑΛΛΟΝΗ – ΟΦΗ 0-1

Επιμέλεια football-academies Κυριακή, 22 Φεβρουάριος 2015

Νικηφόρα πέρασε από τη Λέσβο η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ, καθώς με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης ομάδας της Καλλονής, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο «Κ. Κεντέρης» Καλλονής, για την  1η αγωνιστική του 3ου γύρου, του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένα παιχνίδι δύναμης και κέντρου που ωστόσο δεν έδωσε κάτι ιδιαίτερο σε φάσεις και από τις δύο ομάδες. Καλλονή και ΟΦΗ πήγαν στα αποδυτήρια με λευκή ισοπαλία.

Η επανάληψη άλλαξε την εικόνα της Καλλονής η οποία πέρασε δυναμικά στην επίθεση αλλά χωρίς να καταφέρει να ανοίξει το σκορ.

Στην εκπνοή των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι μετά από αμυντικό λάθος των γηπεδούχων έκαναν το 0-1 με τον Λιοδάκη, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.