herşeyi bilen kadın iki kişilik oyunlar film izle indirmeden film izle miniclip oyun kanal d oyunları friv
Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Διοργανώσεις - Τουρνουά ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ15 - Κ17 - Κ20

Φιλική ισοπαλία οι K20 του Ατρόμητου με την ΑΕΚ στα Σπάτα

PDFΕκτύπωσηE-mail

Επιμέλεια football-academies Δευτέρα, 29 Σεπτέμβριος 2014

Περισσότερα...

Φιλικό παιχνίδι στα Σπάτα με την αντίστοιχη της ΑΕΚ έδωσε χθες η ομάδα Κ20 του Ατρόμητου, μιας και το παιχνίδι πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό αναβλήθηκε λόγω υποχρεώσεων των Λημνιού, Κατράνη και Νάτσου με την Εθνική Παίδων.

Μάλιστα και οι τρεις παίκτες της ομάδας Κ20 αγωνίστηκαν στην βασική ενδεκάδα στο ισόπαλο εκτός έδρας 0-0 με τη Σουηδία για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Το αποτέλεσμα του φιλικού αγώνα ήταν 0-0 και ο προπονητής του Ατρόμητου Γιώργος Κορακάκης, είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει δύο ενδεκάδες βγάζοντας πολύτιμα συμπεράσματα.

Απ’ την άλλη ο προπονητής της Κ20 της ΑΕΚ Στέλιος Μανωλάς είδε τους παίκτες του να ανταποκρίνονται σωστά με ένα αντίπαλο ο οποίος είναι πιο μπροστά, μιας και έχει δώσει 4 ματς πρωταθλήματος. Οι παίκτες της ΑΕΚ πάλεψαν το ματς και έδειξαν ότι θα είναι έτοιμοι με την έναρξη του δικού τους πρωταθλήματος Νέων της football league.

K20: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 1-1 [PHOTOS+VIDEO]

Στο 94’ έχασε τη νίκη ο ΟΦΗ

Δεν ήταν σε καλή μέρα η Κ20 του ΠΑΟΚ, παρόλα αυτά δε γνώρισε τελικά την ήττα από την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ, καθώς μια έμπνευση του Συρράκου στις καθυστερήσεις έσωσε κάπως την παρτίδα, ισοφαρίζοντας σε 1-1

Οι παίκτες του Δημήτρη Βολονάκη πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ και ενώ κρατούσαν στα χέρια τους τη νίκη, τελικά την έχασαν στο τελευταίο… δευτερόλεπτο της αναμέτρησης. Ο ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο τα κατάφερε σε μερικές περιπτώσεις να απειλήσει σε κόντρα επιθέσεις και σε μια απ´ αυτές στο 28ο λεπτό ο Μανιδάκης του έδωσε το προβάδισμα. Την ίδια ώρα οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν έβρισκαν διαδρόμους προς την εστία των φιλοξενούμενων και το ημίχρονο τελείωσε έτσι.

K17: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΑΛΛΟΝΗ 4-1 [PHOTOS]

Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 4-1 της αντίστοιχης ομάδας της Καλλονής, στο παιχνίδι που έγινε στο αθλητικό κέντρο στο Ρέντη, για την 3η αγωνιστική του 1ου γύρου, του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Μόνος πρώτος στη βαθμολογία με 9 βαθμούς βρίσκεται ο Ολυμπιακός κάνοντας σήμερα το 3Χ3. Η Καλλονή στα τρία παιχνίδια που έχει δώσει δεν έχει πάρει κανένα βαθμό και βρίσκεται ουραγός στη βαθμολογία.

Οι ερυθρόλευκοι έπαιξαν πολύ ωραίο ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο και καθάρισαν τη νίκη πετυχαίνοντας τρία γκολ. Ο Χρήστου άνοιξε το σκορ στο 15’ με όμορφο δυνατό σουτ ενώ στο 30’ ο Τσιλίκης εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών της Καλλονής στη μικρή περιοχή και έσπρωξε την μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 2-0.

Κ17: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0-5

Επιμέλεια football-academies Σάββατο, 27 Σεπτέμβριος 2014

«Σαρωτικοί» οι Έφηβοι Κ17 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησαν εκτός έδρας με 5-0 του Ατρόμητου, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ηφαίστου Περιστερίου, για την 3η αγωνιστική του 1ου γύρου, του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Οι Αρκάδες παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο, δεν άφησαν περιθώρια στους Περιστεριώτες να διεκδικήσουν κάτι από το ματς.

Το σκορ άνοιξε ο Παπαγεωργίου εκμεταλλευόμενος αδράνεια της αντίπαλης άμυνας. Ο Παπαγεωργίου κέρδισε και πέναλτι το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα ο Νάτσης κάνοντας το 2-0 πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Κ20: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1-1

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Νέων Κ20 του Παναθηναϊκού και της Νίκης Βόλου, στις αθλητικές εγκαταστάσεις των πρασίνων στο Κορωπί, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League. Αγγελόπουλος και Τσιάκος τα γκολ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ νωρίς καθώς μόλις στο 12’ ο Βασίλης Αγγελόπουλος σούταρε έξω από την περιοχή και νικώντας τον Δήμιζα έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με τον Τσιάκο στο 43’, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε  λάθος στην άμυνα των παικτών του τριφυλλιού και έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.