Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Διοργανώσεις - Τουρνουά ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ15 - Κ17 - Κ20

Πάνε για ...100 γκολ οι Νέοι του Ολυμπιακού! Θα σπάσουν όλα τα ρεκόρ!

PDFΕκτύπωσηE-mail

Επιμέλεια football-academies Δευτέρα, 08 Φεβρουάριος 2016

Περισσότερα...

Τα 100 γκολ στο Πρωτάθλημα Super League K-20 κυνηγούν μεταξύ άλλων οι Νέοι του Ολυμπιακού και δείχνουν ικανοί να τα καταφέρουν!

Η ομάδα του Βασίλη Βούζα μετά από 18 αήττητους αγώνες (16 νίκες, 2 ισοπαλίες) έχει σημειώσει 64 γκολ δηλαδή 3,5 γκολ ανά αγώνα.

Έως την λήξη της αγωνιστικής περιόδου απομένουν 12 αναμετρήσεις στις οποίες εάν ο Ολυμπιακός έχει τον ίδιο μέσο όρο θα "σπάσει" το φράγμα των 100 γκολ!

Οι "ερυθρόλευκοι" έχουν πετύχει 7 γκολ απέναντι στον Πλατανιά και στον Λεβαδειακό ενώ έχουν σημειώσει περισσότερα από 4 σε άλλα 9 παιχνίδια. Μεταξύ αυτών είναι το 4-1 και 0-4 με τον ΠΑΟΚ, το 0-4 με τον Παναθηναϊκό και το 4-1 με την ΑΕΚ.

K15: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 2-0

Σ' αγώνα της 14ης ημέρας του Πρωταθλήματος Super League K-15 που διεξήχθη στο Ρέντη το απόγευμα της Κυριακής ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-0  του Πλατανιά και επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Νίκου Τοπολιάτη αν και είχε ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα στο σκορ δεν τα κατάφερε ενώ ο Πλατανιάς απείλησε σοβαρά έχοντας δοκάρι στο 35' με τον Αρζίδη.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 58' με ωραίο πλασέ του Τσακίρη ενώ στο 77' ο Μούγιος διπλασίασε με πλασέ τα τέρματα του Ολυμπιακού αφού αξιοποίησε ωραία πάσα του Μπουλάρι.

Κ15: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-0

Οι Παίδες του Παναθηναϊκού απώλεσαν πέναλτι, έμειναν στο 0-0 με τους αντίστοιχους του Ατρόμητου και απέκτησαν… συγκάτοικο στην πρώτη θέση.

Οι Παίδες του Παναθηναϊκού αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ με εκείνους του Ατρόμητου, στο «Γεώργιος Καλαφάτης», για την τέταρτη αγωνιστική στον τρίτο γύρο του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League, και πλέον μοιράζονται την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με τον Ολυμπιακό.

Το εν λόγω αποτέλεσμα πάντως αδικεί την προσπάθεια των «πράσινων» οι οποίοι είχαν την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, δημιουργώντας ευκαιρίες, που έμειναν όμως αναξιοποίητες, με τους Ντοματά και Ηλιάδη.

Κ15: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ 0-3

Συνέχισε την εντυπωσιακή της πορεία στο πρωτάθλημα της Super League, η Κ15 του Δικεφάλου. Τελευταίο της θύμα ο Παναιτωλικός, του οποίου επιβλήθηκε με 3-0 στο Αγρίνιο, πετυχαίνοντας την 12η νίκη της σε ισάριθμους αγώνες.

Ο ΠΑΟΚ αν και αρχικά δυσκολεύτηκε, άνοιξε το σκορ στο 36′ με πλασέ του Βρακά έπειτα από ασίστ του Πουρναρά και πήγε με το υπέρ του 1-0 στο ημίχρονο.

Στο 55′ η νίκη κλείδωσε, όταν μετά από κόρνερ και σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων ο Πουρναράς με σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0, για να έρθει ο Προβατίδης και να γράψει το τελικό σκορ εκμεταλλευόμενος ασταθή απόκρουση σε καρφωτή κεφαλιά του Μπαταλαμά μετά από σέντρα του Πουρναρά.

K15: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΕΚ 0 -1 [VIDEO]

Επιμέλεια football-academies Κυριακή, 07 Φεβρουάριος 2016

Νικηφόρα πέρασε η ομάδα Παίδων Κ15 της ΑΕΚ από την Τρίπολη, καθώς επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης ομάδας του Αστέρα, για την 4η αγωνιστική του 3ου γύρου του Α’ ομίλου του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το σημείωσε ο Τσέλιος στο 4' με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Στο πρώτοημίχρονο οι Αρκάδεςαπείλησαν με τα σουτ  των Τζήμα , Βασιλικόπουλου , και Μαχαίρα με την μπάλα να μην τους κάνει  το χατίρι. Ο Αστέρας ανέβασε την απόδοση του στο δεύτερο ημίχρονο και είχε τις ευκαιρίες για την ισοφάριση με τους Μπάλτσο και Κωτσόπουλο.